Автор Тема: Проблеми с ЧЕЗ  (Прочетена 64537 пъти)

nisnis

• Новак
  • *
  • Публикации: 12
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #120 -: Март 23, 2011, 02:39:31 pm »
Доколкото знам, таблата с електромерите, които са собственост на ЕРП, трябва да са изнесени извън имота Ви. Поне в Стара Загора EVN направиха така - и за къщите, и за гаражите даже. Така че, нека си го изкарат и да си засичат когато трябва без проблеми.

dimereto

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #121 -: Април 07, 2011, 02:25:59 pm »
Здравейте,
Винаги съм си мислел, че нощната енергия е от 22 до 06 часа, и за това за да икономисам малко средства за заплащане на ток пускам пералнята след 22 часа.
Но съвсем скоро разбрах, че от април до октомври нощната енергия е от  23 до 07 часа, което на практика я обезсмисля за битови абонати. Дали само аз не съм разбрал това или просто когато е прието, не са счели за необходимо да уведомят населението на България?

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 65
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #122 -: Април 07, 2011, 04:06:56 pm »
Да точно така е,пише го в сайтовете на енергоразпределителните дружества.Така се получава защото лятото преместваме часовника с един час напред ама нали се сещаш, че няма кой да обикаля и да сверява всички часовници по таблата и затова те продължават да си работят по старото време,тоест пак си превключват в 22:00 ч. само, че тогава реално е 23:00 ч.
Ти се радвай ако часовника ти е сравнително точен и знаеш кога ще превключи тарифата, защото моя работи толко непредвидимо, че не мога да го хвана.Понякога нощната тарифа ми е следобяд,понякога е рано сутринта,понякога го хващам, че е спрял и цял ден не мърда,дори имам подозрение, че за две денонощия изкарва една нощна тарифа.А като спре винаги спира на дневна тарифа гадината,как пък един път не спря на нощна.Като им се обадя на ЧЕЗ и им кажа, че не работи часовника, те ми казват:\"А работи си господине, ето имате навъртяни киловати на нощна тарифа\"

johnkata

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #123 -: Април 08, 2011, 04:44:53 pm »
Много интересна мисъл \"dimereto\" - наистина би трябвало нощната енергия целогодишна да се ползва в интервала 22.00 - 6.00 часа. Но има няколко прости причини това да не е така!

1) Да се нарушава спокойствието на населението.
2) Да се трупат печалби
3) Щото ЕРП-тата мислят, че могат да си правят каквото пожелаят.

Ако се върнете малко по-назад във времето ще видите, че целогодишно \"нощната\" тарифа се е включвала винаги в 22.00 часа. Аргументи от сорта на това, че трябва да се сверяват часовниците са нелепи.  ЕРП-тата са длъжни да сверяват часовниците на електромерите( въпреки, че когато един часовник има нужда от сверяване  това значи, че не е часовник и човек има нужда от нов).

Новите електромери всички се сверяват сами!! Доказателство, че не това е причината да правят тарифата да се сключва в 23.00 часа. Моят часовник е такъв! Сам се свери, премествайки се един час напред. Въпреки това и при мен нощната тарифа се сключва 23.00.

И така главната цел е печалбата. По-малко хора имат възможност да се възползват от почти двойно по-евтината тарифа. А това като цяло увеличава месечната сметка за електроенергия с 50%. Яко, а?!

Отделен важен въпрос е, че в редица страни има само една тарифа. И при нас може да се направи така, но няма да стане скоро, щото печалбата ще намалее, а алчността не! Тогава вместо да има нощна тарифа - от 9 ст. и дневна 17ст. за киловат/час би следвало да има само една тарифа от 12-13ст. за киловат/час.

И сега има едно скално измерване с една тарифа(при електромери без часовник). Но там удобно направо клиента се таксува по 17-18ст. през цялото денонощие.

Така, така в Сащ например - \"бедните душици\" там на места плащат по 12 цента за киловат/час, а другаде и по-малко. Затова да спрем да ни правят на глупаци и зомбита докато е време. Сферичното тяло, разположено между раменете ни не е за красота. Мислете \"бъбреци\" :)

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #124 -: Април 08, 2011, 05:45:12 pm »
E ти па направо го изкара световна конспирация.Разликата между дневна и нощна е много далече от 50%, това са цените на ЧЕЗ 0,120432 лв./кВч нощна и  0,173244 лв./кВч дневна и на другите две дружества цените са близки.
Може и да има електронни часовници които да се сверяват сами, но има и механични.Моя часовник например е механичен.И докато едно дружество не смени всички часовници с електронни, трябва да се съобразява, че има и механични които не се сверяват сами.Тоест не може да каже за потребителите с електронни часовници нощната ще е от 22:00 до 06:00 ч. а за тези с механични ще е от 23:00 до 07:00 ч.
А и все пак нощната тарифа пак е със същата продължителност.Незнам тоя един час какво толко ви бърка.През нощта удобно е да се включи бойлер,пералня и някакво отопление през зимата.Какво друго може да включи един човек който спи през нощта.А вече всичко нови перални имат функция отложен старт,а тези които нямат много лесно може да се включат през таймер който не струва много и може да си нагласяте точно кога да се пусне.Същото може да се направи и с бойлер и много хора са го направили.
« Последна редакция: Април 08, 2011, 08:39:54 pm от BeTaTesTeR »

МинкоКапинко

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #125 -: Април 08, 2011, 10:26:02 pm »
Виж в това е проблемът.Цялото мислене в страната или поне на половината.Да се нагаждаш,да мишкуваш и да се \"майсториш\". Вярно, че е хубаво човек да е гъвкав, но едва ли някой германец или швед би се сетил да си сложи таймер на пералнята щото е стар модел. По-скоро същия този гражданин ще очаква от въпросните компании да си вършат работата безупречно или поне да полагат усилия.
Но тук не е така и в това е проблема. Постоянно обикновеният човек мисли за дребни малки неща от бита. Мисли си дали енергото няма да го прецака, дали телекомуникационните оператори няма да му го набият и прочие.А това отнема голяма енергия, хаби голяма част от времето на всеки човек, докато бодърства. И най-важното отклонява мислите му в грешната посока - винаги да мисли да дребни, незначителни и негативни неща докато живота изтича между пръстите като пясъчен часовник.

П.С. BeTaTesTeR щом си с механичен все още какъв ти е проблема, лека намеса и вече ще показва в твоя полза :) Тъй де като ще сме българи, да не губим репутация.. Пък като ти го сменят с \"новите\" електронни ще видиш какъв кеф пада.

natalia

• Новак
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #126 -: Април 18, 2011, 01:19:43 am »
След като новите електромери могат да се нагласят да отчитат по-малко, значи може и обратното...
Как става проверката дали това е така? Знам само, че има такса около 55 лв. (за Е-ОН - Варна става дума). Не е въпроса само за тази такса, но и за това какво правят, за да съм сигурна, че действително моите 2000 kW за месец, са си мое \"производство\", защото май не съм сигурна вече...

BeTaTesTeR

• Младши потребител
  • **
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #127 -: Април 18, 2011, 06:09:28 pm »
Проверката става много лесно.Изключвате всички електроуреди и оставяте само един уред който е точно 1kW да работи точно един час, например печка или пък уред който е с мощност 2 kW да работи 30 мин. и след това проверявате дали електромера е отчел точно 1 kW/h , ако е отчел повече е ясно, че има проблем и трябва да се бръкнете с тея 55 лв. за да се направи официално проверка и да се установи проблема.Ако си отчете точно 1 kW/h значи си работи точно и сте си спестили 55 лв. от ненужна проверка.

Anton Valqk

• Новак
  • *
    • Профил
ЧЕЗ
« Отговор #128 -: Юни 08, 2011, 01:30:14 pm »
Пускам тук въпроса ми, тъй като не намерих начин да създам нова тем.

Може ли някой да ми помогне с процедура за оплакване от ЧЕЗ?
Знам, че на мейла им като се пусне нещо и се получава входящ номер, но искам да пусна жалба и до някоя институция, която може да помогне.
Проблема е следния: напрежението при нас варира м/у: 120-380в.
Преди 2 дни отново пуснаха над 250в и този път ми изгоря електроника, която управлява помпа и резултата е, че се наводних до коляно.
Рядно напрежението е над 180-190в и това е в добрите случаи.
Може ли някой да даде идеи какво да правя?
По принцип мога да го меря всеки ден и да им пускам жалби, но без натиск отвън не мисля, че ще има ефект.
Кабелите по стълбовете не са сменени, а и май трансформатора неможе да издържа на натоварването (това са слухове от съседи - на село сме все пак).
Ще съм благодарен, ако някой разясни какво може да се направи.
Благодаря!

Относно проблема по-горе.
Не всички електромери са изнесени извън собствеността. При мен нямаха кутия да го изнесат извън двора и си седи у нас. Поради тази причина съм се абонирал за услугата: отчитане по телефона. Отиваш в център на ЧЕЗ и казваш, че искаш бланка за заявка за абониране. Дават ти, пишеш номера и таен въпрос/отговор.
След 7дни май беше срока, може да звъниш от този тел и след като отговориш на въпроса си даваш показанията на електромера.

Недоволен Клиент

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #129 -: Ноември 21, 2011, 07:40:56 am »
Някой пробвал ли е да влезне в сайта на ЧЕЗ за проверка на сметката.
 Аз от три дена не мога. Иначе направиха голяма реклама за електроната фактура , а сега не може да си я проверим.

Пробвах да им драсна един мейл ама и оплакване не можеш да пуснеш.

Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.

:
 No MX or A records for cez.bg

Diana Boteva

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #130 -: Ноември 26, 2011, 11:22:08 am »
Дефекни стоки в РУМ Младост 2

В РУМ Младост 2 продават дефекни стоки в магазин за детски играчки 2 ет. смесено с книжарски стоки. Синът ми изпробва бей блейд пред продавачката и той се оказа дефектен и тя под предлог, че играчката е наред отказа да върне парите или замени стоката.

Fancy Schmancy

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #131 -: Ноември 29, 2011, 03:08:42 am »
Реклама във фейсбук

Рекламата гласи \"Стилистът е на линия\" и през нея се отваря http://qa.iumque.com/, където любезно ни се предлага да решим безплатен онлайн тест. След като отговорим на всички въпроси, въвеждаме имейл адрес. Едва тогава става ясно, че решаването на теста е безплатно, но за резултата се плаща с 1 смс на стойност 0,06 BGN. Изпращаме смс-а и получаваме код. Въвеждаме го на сайта, но тогава се оказва, че това е \"1 от 2-та кода\", които ни трябват, за да доведем нещата до край. Изпращаме втори смс и получаваме втори код. Той обаче е грешен. Да, грешен! Тогава прочитаме 3 пъти всичко написано на този сайт от горе до долу, включително фалшивите отзиви на \"потребители\". И стигаме до бледосивите буквички в дъното. Какво излиза: цената на 1 смс била всъщност 6,00 BGN, а не 0,06 BGN. Цената от 0,06 BGN не се била отнасяла за смс, а за плащане с PayPal! Нещо повече - в рамките на 20 минути можело да се получи само 1 код! Така че дотук сме платили 12 лева за тоя дето духа и в замяна сме получили всичко на всичко 1 верен код и 1 студена вода.

Не че сме очаквали някаква полза от онлайн тест, това все пак е форма на забавление. Но ако човек се съгласи да плати за забавление сумата хикс, а накрая се окаже, че С ИЗМАМА са му измъкнали 200 пъти по хикс, явно някой трябва да бъде санкциониран. Страницата е на български език, така че санкциониращата институция (държавна комисия) е на една ръка разстояние.

Да, досещам се коя е тя. И да, знам каква е процедурата и колко неприложима е в случая. Което именно позволява на такива мошеници да правят луди пари.

Колкото до фейсбук, за съжаление, там може да се изпрати \"рипорт\" срещу личен акаунт, срещу страница, срещу група - но срещу реклама не може.
« Последна редакция: Ноември 29, 2011, 03:14:32 am от intense »

Олга Василева

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #132 -: Декември 01, 2011, 09:30:27 am »
Общо взето, идеята е ясна: новите електромери, водомери и каквото и да е има една цел - да отчитат повече потребление. Целта е да използваме енерго икономични уреди. Като се замосля, наистина, може би е по-добре да си купим нов енергоспестяващ уред, отколкото да плащаме ненужен разход на ток.

Олга Василева

• Новак
  • *
    • Профил
Електроразпределение??
« Отговор #133 -: Декември 01, 2011, 09:34:20 am »
Лично аз съм фен на Realux - енергоспестяващи и светодоидни лампи www.realux.bg

divcho 67

• Новак
  • *
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #134 -: Януари 03, 2012, 03:52:26 pm »
Днес установих че в лицето на Бзлгарските медии ЧЕЗ има сигурен съдружник, преди няколко месеца съобщиха че електричеството ще бъде спирано за 3 просрочени фактури а днес дойдоха и го спряха за една като официално на потребителският телефон ми отговориха, че това за трите месеца не е вярно. Каква изненада, намерих нов начин за събиране на пари за дъщерните фирми на ЧЕЗ , чрез заблуда направена през масовите медии днес ще бъдат събрани многооооооооо такси за пускане на електричество аз вече я платих. Честито !!!!