Автор Тема: Проблеми с ЧЕЗ  (Прочетена 58945 пъти)

itzo_popov

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #60 -: Януари 13, 2009, 12:27:31 pm »
Сигнал

от Христо Иванов Попов, ЕГН 8105276622
гр.София, бул.Европа 2А

На 12.01.2009г., ми беше спрян тока за една неплатена сметка от месец декември 2008г.
За да ми бъде пуснат трябваше да заплатя за експресно пускане 80 лева / прилагам фактура/
Искрено Ви моля за съдействие, дали правомерно са ми взели тази сума за да ми пуснат тока.

С уважение: Христо Попов
Дата: 13.01.2009
гр.София

mery_niki

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #61 -: Януари 13, 2009, 07:38:52 pm »
На мен също ми спряха тока днес за една неплатена сметка
Как може без да предупредят да спрат

itzo_popov

• Новак
  • *
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #62 -: Януари 14, 2009, 11:24:53 am »
Ами и аз това се чудя защото ние сме с камина и помпата ако спре ще гръмне и ще отнесе, аз съм с малко дете и представяте ли си колко безотговорно от тяхна страна.
А като ги попитах защо не са звънна ли на жена ми да я предопредят те ми отговориха, че нямат право да звънят на хората.ШАХ МАТ

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #63 -: Януари 14, 2009, 12:23:16 pm »
Аз мисля, ЧЕ Е безотоговорно от твоя страна ако допуснеш неплащане, КОЕТО е предпоставка да ти спрат тока, ПРИ наличието на тези \"приятни\" последици!!!

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #64 -: Януари 14, 2009, 02:09:42 pm »
pharaon: винаги може да възникне ситуация и да не можеш да си платиш - може да сте инвалид, който не може да излезе и плати навреме, или случайно да сте в болницата и да няма кой да помолите.  Спирането без предупреждение трябва да бъде наказано. Така е в Европа - ако едно дружество спре да тока без предупреждение, ще бъде глобено, но не с някакви си 50000Евро, а възможността да изгуби лиценза си е много голяма. Ако има доказана връзка между смъртта или нараняване на някой или повреда на имущество и липсата на ток - просто ви е бедна фантазията за колко кратко време ще свърши делото с ефективна присъда и/или огромна глоба. В момента във Великобритания почти не се практикува спиране на тока - мисля, че дружествата в България е редно да не превишават правата си и да започнат да се справят със задълженията си преди да започнат да сочат с пръст потребителите. Например ЕОН НЕ изпраща фактури на абонатите си от селата, въпреки, че по закон за задължени да го правят.

еlenaalex2

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 91
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #65 -: Януари 14, 2009, 02:39:55 pm »
Ако в ЧЕЗ и ЕОН има на щат служители, които по щял ден да преследват неизрядните платци, за да им връчат писмено предупреждение, нали знаеш откъде ще дойдат заплатите им. Аз като изряден платец предпочитам да няма такива служители.
(Юридическа стойност имат само подписаните предизвестия, устните са по скоро приятелска услуга - а аз не съм голям приятел с ЕОН, нито пък те с мен.)

Всеки да си плаща сметките, ако пропусне - да се оправя.
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 02:45:09 pm от еlenaalex2 »

itzo_popov

• Новак
  • *
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #66 -: Януари 14, 2009, 05:51:25 pm »
Не че се оправдавам, но просто нямах възможност и все пак на всеки се случва, а и другото което е че ми се случва за първи път да не си платя навреме.Закъснението ми беше 5 дни, и все пак аз не мисля че бе редно да ми го спрат, имам комшии които не плщат с месеци а НЕ им го спират.

mikile

• Новак
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #67 -: Януари 14, 2009, 08:07:42 pm »
И аз съм на мнението,че изрядни платци могат да закъснеят с плащане и заради това трябва да има предизвестие,а и най-малкото това е израз и на човечност,януари е. Спирането без предупреждение трябва да бъде наказано.ЧЕЗ,ЕОН,Топлофикация и новите им експерименти в последните месеци се позволяват благодарение на корумпираното и некадърно управление в държавата покровителствано от българския парламент.Законите за отнемане на лиценз се коват в парламента,но не и в нашия.В нашия се гласува как да не се срещнат с хората,който по-закон представляват.Пресен пример 19.12.2008г.
« Последна редакция: Януари 14, 2009, 08:12:34 pm от mikile »

polly_ev

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #68 -: Януари 15, 2009, 12:34:57 pm »
Имам следния проблем с ЧЕЗ и искам да знам мога ли да ги осъдя.
Спират ми тока за неплатени 2 сметки.Плаща се сметката и такса от 80 лв за експресно пускане.Казват,че до 6 астрономически часа ше бъде пуснат.Плащането става в 14.00 часа,в 20.00 аз още нямам ток и се обадихме.Казаха,че в 20.00 няма кой да го пусне и да чакам утре.Да пусна жалба и ще ми върнат половината такса.
Искам да ги осъдя и ще си гоня правата до дупка

itzo_popov

• Новак
  • *
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #69 -: Януари 15, 2009, 09:06:55 pm »
До колкото съм запознат, ЧЕЗ въобще не трябва да събират тези такси, но понеже и на мен се случи нещо подобно се поинтересувах и разбарах че ЧЕЗ съди държавата за това, че им отнемат правото да събират такси за включване на спрян ток от НАС простосмъртните и то колкото може повече.
Не редно това което са направили с теб, и според мен е редно да отидеш до министерстовото и да пуснеш жалба и да ти дадът входящ номер за да е сигурно че ще ти отговорят, приложи и оригинал на фактурата и поискай от техниците да ти се разпишат или дати дадът документ че са дошли на следващия ден.
Само така ще можеш да докажеш.
Надявам се да съм бил от полза

bakalin

• Младши потребител
  • **
  • Публикации: 55
    • Профил
CEZ и тяхните такси
« Отговор #70 -: Януари 16, 2009, 04:33:58 pm »
По-правилно е ЖАЛБАТА да се пусне до ДКЕВР с копие до ЧЕЗ.

деси

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #71 -: Февруари 02, 2009, 10:57:26 am »
Здравейте,
аз имам следния проблем и не знам към кого да се обърна.Нашето домакинство е към ЧЕЗ,през месец Октомври заплатих сметка за първо плащане-154лв,за месец Ноември същата сметка ,а изравнителната ми сметка доиде през м.Декември-517лв.До тук съм съгласна със сметките,тъй като се отопляваме на ток.Със съпруга ми решихме,че през Януари ще изключваме климатиците,който са три за по малка сметка,но когато слязох снощи да засека сметката ми за Януари по данните на електромера се оказа 636лв за един месец.Реално погледнато излиза,че при изключени климатици аз ще платя двойно по високи сметки,отколкото при денонощно включени за едно тримесечие.Ако някой може да ми даде съвет към кого да се обърна моля да ми каже.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #72 -: Февруари 02, 2009, 06:59:22 pm »
Да не се е закачил някой към вашия електромер ? ? ?

valio33

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Проблем с тарифи при ЧЕЗ
« Отговор #73 -: Февруари 04, 2009, 11:12:50 am »
Здравейте имам следния проблем в края на миналата година декември 2008 по време на празниците реших да си засичам електромера за да видя колко изразходвам по време на празниците и тогава разбрах, че тарифите за дневна и нощна се сменят в различен период от дадения от ЧЕЗ а именно дневна от 6.00 до 22.00 и нощна от 22.00 до 6.00 в единия случай нощната ми се беше включила в 16.00 а в друг случай в 4.00 или 5.00 някъде там. Писах на ЧЕЗ и те ми казаха че ще бъде направена проверка но вече почти месец няма отговор от тях а и тарифите продължават да се сменят във време различно от зададеното. Какво трябва да се направи в този случай?

Ужас

• Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
Проблем с ЧЕЗ
« Отговор #74 -: Април 22, 2009, 09:47:09 pm »
ЧЕЗ постепенно ще наслага такива електромери на всичките потребители, до като се намери власт да ги прогони далеч зад пределите и на България.