Автор Тема: възмyщение от преносимоста на номерата  (Прочетена 667 пъти)

SHANAIA

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
възмyщение от преносимоста на номерата
« -: Октомври 28, 2008, 10:51:42 pm »
Искам да изкажа възмощението си от преносимоста на номерата. Първо си плащаш за така наречения сертификат, за да си запазиш номера след това като ти звъннат хора които ползват оператора от който ти си се прехвърлил се започва едно безумно съобщение за което операторите казват че си защитавали потребителите по този начин. Как така операторите го решиха без да чуят мнението на своите потребители питам аз?! И да питам всички оператори защо не попитате всички които са направили преносимост на номерата от един оператор на друг какво мислят по въпроса пък после да ги мислят тези процедури!!! И като заключение ще кажа че ако се сблъскате с този проблем няма към кой да се обърнеш и как да го разрешиш - като всичко друго в нашата държава!!!
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 10:53:36 am от Izida »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
« Отговор #1 -: Октомври 28, 2008, 10:55:09 pm »
Nищо не се разбира от писанието ви. Ако искате някой да се изкаже - по-добре го напишете на правилен български език.

SHANAIA

• Новак
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #2 -: Октомври 28, 2008, 11:48:08 pm »
Да виждам и вие невладеете българския език добре!!!

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
« Отговор #3 -: Октомври 29, 2008, 10:12:09 am »
Аз не разбрах какъв е проблема със съобщението? Попречило ли е на някой да се свърже с вас?
« Последна редакция: Октомври 29, 2008, 10:15:58 am от pharaon »

mikile

• Новак
  • *
  • Публикации: 48
    • Профил
« Отговор #4 -: Декември 05, 2008, 08:38:04 am »
Действително по този начин операторите защитават потребителите си.Ще дам пример:
-Имам следния номер 0889 xxxxxx към М тел,прехвърлям се към Вивател и запазвам същия номер,но за много познати,който са в рамките на М тел и не са уведомени от мен,когато ми звънят те звънят на оператор от друга мрежа в показания случай Вивател и тарифирането за тях е различно от това да звънят към собствен оператор.Има ред привилегий и ниски цени при всички оператори,когато си в собствената мрежа и много по-високи цени към други мрежи.Аз също мисля да се възползвам от преносимоста на номерата,но за това което излагате във вашия случай операторите имат право.

gsz73

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #5 -: Юни 19, 2010, 10:30:35 am »
При положение,че ми е издаден сертификат за преносимост към друг оператор още на 04.06.2010 г. БТК не желаят да преустановят услугата /имам сигнал от тях все още/.Съответно аз не мога да ползвам телефона на другия оператор при положение че вече съм предплатил за услугата.На многократните ми обаждания до телефон 123 ми отговарят различни служители като в продължение на месец ме уверяватче жалбата ми е заведена,знаят за проблема/записаха си и мобилния ми номер и след това не благоволиха да ми се обадят/.След като формално съм преустановил взаимоотношенията си с БТК не би трябвало да чувам от тях телефонен сигнал и да получавам допълнителни сметки. Но уви...Моля за съвет.До каква инстанция е необходимо да се обърна за да преустановя отношенията си с тях /КРС,граждански съд или друга институция/.Имам позната, която от 6 месеца е подала молба да и спрат телефона /не да го пренесат/ но все още не успява да се откъсне от тях. Получава уверения че проблема ще се разреши, но така си и остава.Какъв е реда, след като от многократните ми жалби и разхождания до офиса им явно няма ефект.Търся съмишленици за евентуално завеждане на групов иск за пропуснати ползи.
На вниманието на всички телевизии и компетентни органи до кога ще продължават своеволията на БТК. Нима не сме правова европейска държава. До кога монополистите няма да разрешават да се отказваме от тях?
Моля за помощ и компетентен съвет!

barbaniko

• Новак
  • *
  • Публикации: 14
    • Профил
« Отговор #6 -: Юли 09, 2010, 09:00:23 pm »
Този проблем ще се реши когато всички оператори престанат да заключват трафика в собственната си мрежа,че и 3;5 или незнам колко номера групичка.В съседна Гърция безплатните минути са към всички оператори,няма групи,няма мегабайти,мегавати,SMS-и,MMS-и,радиоточки,промоционални минути,половин такса и всякакви залъгалки с които да те убедят че при тях е най-евтино,най-изгодноедвали не без пари.Барба Захари от ГЛОБУЛ го знае това много добре ама се ослушва като свиня когато пикае.За цените няма да говоря,сещайте се защо. С две думи там предплатените услуги са по-евтини от нащите абонаментни и съм сигурен че работят на печалба.