Автор Тема: daite ni savet  (Прочетена 265 пъти)

peti

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
daite ni savet
« -: Ноември 02, 2008, 01:19:24 pm »
Zdravejte, ot dalgo vreme giveem sas  priqtelq mi v 4ujbina.Sled kato toj se pensionira re6ihme da se priberem v BG, kupihme si apartamen  v Plovdiv i ponege ne poznavame  nikoj  se dogovorihme ustno s firmata inveastitor na sgradata da napravi dovar6itelnite raboti... nie kazahme kakvo jelaem , a te ot svoq strana ni   obe6taha 4e 6te napravqt tova . V prodalgenie na edna godina oba4e  oste ne  sme se nastanili v gili6te6o za6toto ne sa priklu4ili dovar6itelnite raboti... po4ti vseki mesec se obajdat gospodata i  iskat pla6tane ,,, kato posledniq pat poiskaha 3 700 lv  za  dostavka i montaj na 10 kv.m.PVC 4 kamerna dograma....trtova normalna cena li e???   molq nqkoj da ni dade savet mogem li da imame pretencii kam cenata i ka4estvoto na  rabotta sled kato nqmame  sklu4en dogovor za usluga , nqmame predlogena predvaritelno koli4estveno stojnostna smetka  za predstoq6tite raboti i srokove  za izpalnenie...  mogem li da ne im platim iskanata suma i kam kogo trqbva da se obarnem sled kato si dojdem  v BG
« Последна редакция: Ноември 03, 2008, 07:52:43 am от peti »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
daite ni savet
« Отговор #1 -: Ноември 03, 2008, 02:54:10 pm »
Най-добре е да спрете да плащате и да се приберете веднага (поне единия). Дограмата отдавна не се плаща на кв.м., а на линеен, а този факт, сам по себе си говори за измама. Първо вижте за какво става въпрос и след това се обърнете към адвокат.

Бях в подобна ситуация преди 4 години, с тази разлика, че имах договор. Макар че по договор трябваше да платя 10% в началото, 50% след завършване на половината от работата и 40% след предаване на обекта. По незнайни за мен причини платих 70% още преди да са завършили и 20% от работата, а 10% беше абсолютно некачествено. И вместо да продължат по договор, започнаха да ми искат пари за съвсем други неща, за щастие ми дойде акъла в главата и отказах. Тази глупава постъпка ми коства време и след няколко месеца непрестанно кибичене с адвоката в офиса на фирмата, успяха да завършат къщата. Ако не броим хонорара на адвоката и изгубеното време, тази глупава постъпка ми коства само 1000 лева, които не ми бяха платени като обещетение и трябва да водя съдебно дело, но се отказах.