Автор Тема: Повреден mp3 плейър  (Прочетена 929 пъти)

deam0n

• Новак
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« -: Януари 10, 2009, 05:14:22 pm »
Мултимедийният ми плейър Samsung още е в гаранция. На 13.12.2008 г. го занесох на ремонт където ми издадоха документ че до 12.01.2009 г. (вкл.) ще бъде извършен ремонта. Гаранцията е в срок чак до месец Май 2009 г.

Ако от сервиза не спазят тази дата мога ли да претендирам за замяна на продукта с нов или връщане на парите?
« Последна редакция: Януари 10, 2009, 08:15:44 pm от deam0n »

elenaaleks

• Старши потребител
  • Публикации: 385
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #1 -: Януари 10, 2009, 10:04:26 pm »
Можете да заявите претенциите си, но пред търговеца.

cecko0612

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #2 -: Януари 11, 2009, 09:53:06 pm »
Извинявам се, че се намесвам в чужда тема но имам същият проблем и бих искал малко съвети. Накратко историята, миналата година на 9.01.2008г си купих MP4 Player Diva FX75 2GB от Handy, същият работи известно време след което отидох да предявя рекламация понеже постоянно забиваше и блокираше. Приеха ми я с клизма понеже рекламация се предявявала до 3дена след продажбата на даден продукт. Защо ми е 1г гаранция тогава? Взеха го, върнаха го нов, но същият боклук пак го върнах и т.н на четвъртото връщане ми го бяха загубили и като отидох с бележката да си го търся понеже бяха просрочили срока от 30 дена, се дигна олелия до небето. Дадоха ми нов и понеже старият беше загубен ми написаха нова гаранция от 7.05.2008 до 7.05.2009г. Плеърът работи известно време след което както и преди се прецака. Порових се из интернет и след като се запознах с Закон за защита на потребителите - глава 5, установих че имам реално право да си искам възвръщане на сумата. Отидох в Handy предявих рекламация и недоволство от стоката и нейните функции, които не отговарят на тези в описанието и на бланката за рекламация зачеркнах изплащане на сумата, като още на място продавачките ми казаха, че това е невъзможно и да не се надявам на нищо. След месец получих плеъра обратно. На 02.12.2008 същият беше върнат отново със проблем. На 5.01.2009 като отидох да си го търся, поради просрочие на срока от 30дни, ми казаха да се прибера и те ще ми се обадят понеже били много заети в момента и незнаят къде може да е. Продавачките бяха 5, а имаше 3клиенти, от които само двама бяхя за обслужване. Трите продавачки играеха онлайн някакви игрички. Прибрах се, звъннаха ми елате плеърът Ви е тук. Като отидох ми казаха че той още на 20.12.2008 е бил пристигнал от ремонт но явно са забравили да го отбележат, дадоха ми го и заявиха че каквото било било повече нямам право на рекламации относно този плеър?! А той и в гаранция до 07.05.2009г.
Честно Ви казвам, ненавиждам го този плеър, в момента от 10м се мъча да го свържа с пц да си каца песни за училище и не може да направи връзка, и не е проблемът в моя компютър. Много моля, някой да помогне със съвет или по какъвто и да е начин. Как мога да си взема парите и да се оттърва от тази стока която очевидно не става за нищо. По съдебен път ли се прави или как нз.
п.п. пазя си и касовата бележка на плеъра от 09.01.2008 когато е закупен за 129лв.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #3 -: Януари 12, 2009, 03:03:18 pm »
Гаранцията би трябвало да е 2 г.

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #4 -: Януари 12, 2009, 05:21:20 pm »
Гранцията не би трябвало да е 2 години - гаранция е нещо, което се дава по желание и може и 10 години да е. 2 години е срокът, който законът защитава потребителя в определени ситуации.

Cambodja

• Редовен потребител
  • Публикации: 248
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #5 -: Януари 13, 2009, 09:33:59 am »
ОК, имах предвид минималната, определена по закон в България е 2 г. , нали ?

cecko0612

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #6 -: Януари 20, 2009, 03:52:56 pm »
няма значение година ли е две ли са пет ли са, става въпрос че стоката Е в гаранция и ми казват че нямам право повече да я ползвам?
А и относно магазина, по какъв начин става пускането на жалба към тях, в магазина ли се дава или се праща до някой централен офис? Сегашният плеър се опитах да го ползвам но е същата работа постоянно забива и е отвратително, повечето време съм с на други

elenaaleks

• Старши потребител
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #7 -: Януари 20, 2009, 04:28:24 pm »
Има значение. Гаранцията по закон е 2 години - прочетете закона. Можете да имате гаранция от магазина/производителя 10 години, но тогава, след тези 2 години, важат определени условия, с които, ако не се съгласите, не ползвате гаранцията.

Жалбата се пуска до КЗП с копие до търговеца, който ви е продал плейъра.

adi

• Новак
  • *
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2009, 09:51:15 pm »
Здравейте,

Имам проблем с един МР3 плеър, който купих есента на 2007 от Рим с гаранция 2 години. По БТВ имаше репортаж по темата, че всякаква техника закупена от чужбина (страни от ЕС) с валидна гаранция може да бъде предявена и от България. Имате ли представа къде и как става това?

rca

• Новак
  • *
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #9 -: Октомври 31, 2009, 05:16:28 pm »
kupih si mp4 plear ot bumah grat kazanlak raboti izvesno vreme i otkaza da raboti  zanesoh go da go napravqt napraviha go otidoh da si go vzema i sled 2-3 4asa otkaza i pak go zanesah napravihago vsehsigo i si kupih kompiutar predi tova imah 12 pesni sled tova zapo4nah da si vkarvam pesni plearmi ima 1gb pamet a pobira samo 100mb molq kajete mi kakda go opravq 4rez kompiutara

pharaon

• Редовен потребител
  • Публикации: 105
    • Профил
Повреден mp3 плейър
« Отговор #10 -: Декември 13, 2009, 07:47:25 pm »
Форматиране!!! Трябва да има от самия него или през Уиндоус :) Имай предвид, че не ти се отговаря толкова време защото пишеш ужасно нечетимо, а и на латиница. Вземи си поука!!!
« Последна редакция: Декември 13, 2009, 07:48:58 pm от pharaon »