Автор Тема: ГЕРМАНОС и ГЛОБУЛ:ИЗМАМА при регистрация на предплатена карта и принуда за преминаване към абонамент  (Прочетена 4816 пъти)

goldi

• Новак
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил

bikerider_

• Новак
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
E, да пуснах миналата седмица мейл и никой не ми е отговорил. Явно и тук заинтересоваността е нулева.

bikerider_

• Новак
  • *
    • Профил
Съжалявам за втория пост, но някак трябва да отбележа, че има напредък по проблема. Свързах се с предаването \"Частен случай\" на Владо Береану по БНТ и от там желаят да заснемат случая следващата седмица. За целта ми трябват няколко души, готови да участват в предаването - да преразкажат начина на измамата - кога и как точно е станала. Подчертавам, трябват ми само хора, станали жертва на същата измама, не на друг вид! Целта на това, да присъстват няколко души измамени по 1 и същи начин е, да не могат от оператора да излязат с оправданието, че ние лъжем, както биха направили, ако е пострадал само 1 човек по схемата.
Желаещите да участват, да ми пишат на мейл sprinter@abv.bg, където ще им дам тел. за връзка с мен и мога да отговоря на други въпроси или направо да ви свържа с екипа на предаването, т.к. не желая да публикувам личния си номер тук. Трябва да информирам екипа до края на седмицата колко души имат готовност да се явят другата седмица. Желаещите да ми пишат.

ПС:Моля за експедитивност на желаещите да участват, т.к. \"записванията\" стават до петък на обяд. След обяд трябва да се уговорим с екипа на предаването.Ако не защитим единно, като активни потребители сега интересите и правата си, не виждам кога ще имаме друга възможност, при положение, че всички други институции си затварят очите за проблемите на потребителите.
« Последна редакция: Февруари 17, 2010, 04:23:22 pm от bikerider_ »

bikerider_

• Новак
  • *
    • Профил
Очевидно, че при предоставената възможност за отстояване на правата Ви на потребители, участиниците във форума, оплакали се от същата измама така и не ме потърсиха, за да отстраним колективно проблема, а се скриха. В такъв случай мога да Ви кажа само едно - продължавайте да се криете и търпете да ви мамят и тъпчат и занапред!

goldi

• Новак
  • *
    • Профил
Аз ви изпратих имейл още преди да кажете, че от екипа на Владо Береану са се свързали с вас, но не получих никакъв отговор.
Днес имам отговор от КЗП-ето го

УВАЖАЕМА  ГОСПОЖО ХХХХХХХХХ,

По повод постъпила Ваша жалба в Комисия за защита на потребителите с вх. № Ц-03-580/22.01.2010г., свързана с проблем с прилагане на договор с „Космо България Мобайл” ЕАД Ви уведомявам, че експерти на Комисията извършиха проверка по случая и се установи следното:

На 05.01.2010 г. г-н  ХХХХХХХ е подписал Договор за мобилни услуги  при условията на абонаментна програма Globul Smart и двугодишен срок на договора. С подписване на  Договора за мобилни услуги с   „Космо България Мобайл” ЕАД той е удостоверил съгласието си с посочените в него данни, включително с условията на посочената програма и с посочения в него срок на договора.

Към настоящия момент г-н ХХХХХХХ не е изразил писменото си желание за прекратяване на гореуказания договор за мобилни услуги.

От установеното в хода на проверката не може да бъде направен извод, че се касае за извършване на административно нарушение по някои от нормативните актове, по които КЗП разполага с компетенции.

С уважение,

Директор на дирекция
Защита на икономическите
интереси на потребителите                                        
                                                  АНЕТА ГРИГОРОВА

bikerider_

• Новак
  • *
    • Профил
Току що Ви отговорих на мейла от 17 часа. За съжаление днес малко след обяд, както бях обявил още в сряда, вече отговорих и на екипа на Частен Случай, както се бяхме договорили с тях.Радвам се, че все пак се отзовахте! Все пак, ако намерим и 3-ти човек, който има смелостта да отстоява правата си, предаването въпреки всичко може и да се състои, макар и не другата седмица.
Наистина е трябвало да пуснете незабавно жалба и до Глобул за разваляне на договора. Ако не сте го направили, направете го още утре в дежурния офис на Глобул! ...и не очаквайте отговор, както и ние на получихме. Но за да сте изрядни, пуснете жалба за разваляне на договора. Въпреки, че не сте, КЗП се правят на ударени - защото измамата си е налице! Договорът, който е сключен е направен след поднасянето на подвеждаща информация.
« Последна редакция: Февруари 19, 2010, 08:28:41 pm от bikerider_ »

goldi

• Новак
  • *
    • Профил
Аз веднага пуснах жалба по електронен път, на която ми отговориха, защото на хартия трябваше да чакам един месец за входящ номер. Пазя си имейла с техния отговор

bikerider_

• Новак
  • *
    • Профил
Жалба до кой? До КЗП, не до Глобул? Или?

x-spirit

• Новак
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
И аз имам големи проблеми с Германос. Даже преди малко пуснах тема, ако искате я погледнете.

derea

• Новак
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Продавач -консултантите не са такива, а са ПРОДAВАЧ-ИЗМАМНИЦИ.
с МЕН ЛИЧНО СЕ ИЗГАВРИХА.Пробутаха ми телефон без никакви екстри и то на двойна цена от обявената в каталога.Не ми казаконсултанта ,че цената ми се вдига двойно ако го купя скъм договор.
Трябваше да е 99 лева а сега трябва да плащам 240 лева, цели две години.Нито ми предложиха избор за цвят и каквото и да било.Няма светкавица, с две думи няма нищичко.Тъч-скриин е но няма и пластмасовият молив към него.Когато се опитах да го сменя или върна ме обвиниха ,че не съм гледала навреме.Е чакайте де нали за това са  КОНСУЛТАНТИ....уж.Моля ви кажете ми къде и как да пусна жалба срещу Глобул.Защото се върнах още на следващият ден в офиса На Глобул и се подиграха с мен.Не пожелаха да прекратят подновеният ми договор чрез който трябваше да взема телефона на цена от 99 лева.Подиграха се с мен и ме изхвърлиха унижена :(
« Последна редакция: Февруари 21, 2010, 11:16:47 am от derea »

bikerider_

• Новак
  • *
    • Профил
Жалба може да се пусне във всеки един магазин на Глобул, дори Германос. Само че от личен опит, не бих очаквал нито отговор, нито някакво удовлетворение на исканията по жалбата. Правят се на луди и не отговарят - трябва да се притискат по друг начин - съд, медии и т.н., за да си мръднат пръста.

alkatrasss

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил

alkatrasss

• Новак
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
az si kypix telefon ot Germanos i vsqka sedmica mi blokira,nosq go na remont pri tqx,durjat go okolo sedmica,sled koeto mi go vru6tat i do 5-6 dena problema mi se poqvqva otnovo,i taka 4 putiza poslednite 2 meseca,v momenta e pak tam. 3 texni slyjitelki mi potvurdixa neoficialno ,4e purvite partidi na vsqka nova seriq sa neka4estvenni,imenno takava e i moita,nai dore e oba4e da ne si kypyvame nikoga telefon ot tqx,subirat mi se 4asove 4akane v magazinite im i zabelqzax 4e na seki 20-30 min vlizqat xora s problemi ot zakypeni ot tqx telefoni

bikerider_

• Новак
  • *
    • Профил
Единствения отговор на жалбите ми дойде от КРС - естествено фиктивен и глупав, невършещ никаква работа! При положение, че им бях упоменал, че не желая да се забърквам в дела, за да реша един не толкова сложен проблем, те упорито ме препращат към темида! ...също така ме пращат да пиша жалба към КЗП, което аз вече бях сторил, успоредно с жалбата до КРС, но отговор от Кърлев и компания не съм получил и до днес! Тези там тотално ги мързи да четат, а камо ли да отговарят на жалбите на хората. Те само получават пари от данъкоплатците. Глобул да не споменавам - те само си прехвърлят топката, но тоговор от тях не получихме. В единия магазин ни казват, че трябвало да чакаме отговор, където сме подали жалбата, в друг ни казват, че трябвало да са ни дали входящ номер на жалбата при подаването и, в третия магазин отричат и 2-те и казват, че трябвало да чакаме отговор в 1-месечен срок по адрес на договора... Въобще опашати лъжи, с цел да ви откажат да се борите за правата си! Гадни шмекери!
Дори \"Господари на ефира\" се крият като мишки и не ми отговарят, въпреки че им писах 2х по случая.
Отговор получих единствено от БНТ - предаването \"\"Частен случай\" - трябваше да се съберем поне 3-ма измамени, за да се направи предаване. За съжаление, когато от предаването ми откликнаха с готовност за заснемане на предаване, а жалбите против Глобул в този форум лавинообразно зачестиха, той незнайно как изчезна за дълго време, и после пак се появи. Въпреки, че форумът го нямаше дълго време, на мейла ми писаха 2 измамени досега, не от София за съжаление, с което заснемането на \"Частен случай\" по темата става по-трудно. Все пак ако се намират измамени от София, желаещи да участват в предаването, да пишат на упоменатия в по-предишните ми постове мейл. Нашият договор, сключен по принуда и чрез измама в Германос вече е в 7-ия си месец, но ако успеем да го развалим дори 1г. предсрочно, пак би била малка победа на правата на потребителите, които в БГ ги мамят както си искат разни лъжливи мухльовци. А дори да не се развали, нека стане въпрос по националната телевизия дори само, как ни лъжат операторите и как 2-те комисийки, които трябва да защитават потербителите, всъщност правят ЕДНО ГОЛЯМО НИЩО и само забатачват хората да ходели да се съдят!
« Последна редакция: Юни 26, 2010, 03:34:38 pm от bikerider_ »